Zasady korzystania

Korzystając z naszych serwisów internetowych zgadzasz się przestrzegać poniższych zasad

Dotyczy serwisów franek.sluszczak.pl oraz antek.sluszczak.pl

Droga Internautko, Drogi Internauto!

Korzystając z naszych serwisów internetowych dostępnych w domenach antek.sluszczak.pl oraz franio.sluszczak.pl zgadzasz się przestrzegać poniższych zasad korzystania.

Pod pojęciem serwisu internetowego rozumiemy grupę powiązanych ze sobą, w celu zwiększenia funkcjonalności, stron internetowych wraz z obiektami interaktywnymi, formularzami i aplikacjami.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących niniejszych zasad prosimy skontaktować się z nami za pośrednictwem naszej witryny. Informacje kontaktowe znajdziesz poniżej lub na stronie https://franio.sluszczak.pl/kontakt/

Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w Zasadach Korzystania. Każdego użytkownika naszych serwisów internetowych obowiązują aktualne Zasady Korzystania znajdujące się na stronie https://franio.sluszczak.pl/zasady-korzystania/ Jeśli nie zgadzasz się z Zasadami Korzystania, proszę nie korzystać z naszych serwisów i nie prenumerować naszych elektronicznych biuletynów.

Stworzyliśmy i rozwijamy powyższe serwisy internetowe, aby opowiadać światu o naszych synach Antku Słuszczaku oraz Franciszku Słuszczaku, u których zdiagnozowano niezmiernie rzadki zespół genetyczny. Za pośrednictwem naszych serwisów prosimy także o Twoją pomoc w walce o lepsze jutro dla Frania. Nasza działalność ma cel bardzo osobisty. Nie prowadzimy tutaj działalności komercyjnej, nie reprezentujemy żadnej fundacji i stowarzyszenia, nie promujemy też towarów, usług i wizerunków przedsiębiorców, nie publikujemy komercyjnych lub politycznych reklam.

W naszych witrynach zamieszczamy kolorowanki i inne materiały, które możesz wykorzystać w czasie zabaw z dziećmi lub do innych osobistych celów. Wszystkie te materiały są bezpłatne oraz dostępne dla każdego kto zechce utrzymywać z nami kontakt.

O nas

My, Agnieszka Słuszczak oraz Sławomir Słuszczak jesteśmy właścicielami i administratorami serwisów internetowych dostępnych w domenach antek.sluszczak.pl oraz franio.sluszczak.pl

Możesz się z nami skontaktować korzystając z formularza pod adresem: https://franio.sluszczak.pl/kontakt

Prawa autorskie

Wszystkie elementy graficzne, zdjęcia i teksty a także materiały, które można pobrać z naszych witryn są chronione prawem autorskim należącym do ich autorów. Przypominamy, że powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na naszych stronach bez naszej pisemnej zgody jest zabronione.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83 z późn. zmianami.)

Jak możesz wykorzystywać kolorowanki i inne materiały z naszych witryn?

Kolorowanki i inne materiały pobrane z naszych witryn możesz wykorzystywać na zasadach dozwolonego użytku w świetle polskiego prawa. Materiały te możesz drukować w dowolnej ilości i wykorzystywać osobiście w domu i ewentualnie do celów dydaktycznych w szkole, przedszkolu, bibliotece, świetlicy, itp.

Jak nie możesz wykorzystywać kolorowanek i innych materiałów z naszych witryn?

Kolorowanek i innych materiałów pobranych z naszych witryn nie wolno wykorzystywać do celów komercyjnych. Nie można czerpać bezpośrednio lub pośrednio korzyści finansowych z ich wykorzystania.

Kolorowanek i innych materiałów pobranych z naszych witryn, nie można udostępniać w Internecie.

Wszelkie odstępstwa od tych zasad wymagają naszej pisemnej zgody. Jeżeli podoba Ci się witryna internetowa Antosia lub Frania, poleć ją znajomym przez umieszczenie na swojej stronie linku polecającego. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, zwróć się o pomoc do nas. Chętnie pomożemy.

Wyłączenie odpowiedzialności

Treści naszych serwisów internetowych zostały przygotowane z możliwie największą starannością. Nie ponosimy jednak żadnej odpowiedzialności za prawidłowość, kompletność i aktualność prezentowanych treści. Korzystanie z treści tych serwisów odbywa się na własne ryzyko użytkownika. Nie powinno się bezwarunkowo korzystać ze wszystkiego, co dajemy. Porady, które udostępniamy powinny być szczegółowo analizowane, porównywane z własnym przypadkiem, ewentualnie konfrontowane z innymi podobnymi publikacjami oraz konsultowane ze specjalistami i dopiero, gdy będą one przedstawiały się jako odpowiednie w danym przypadku, wprowadzane w życie.

Zawarte w naszych serwisach nasze własne artykuły i artykuły gości zawsze zgadzają się z naszą opinią i opinią właśnie są. Opinie wyrażone przez społeczność w komentarzach lub w inny sposób, nie zawsze są zgodne z naszymi własnymi opiniami.

Publikowanie własnych komentarzy

Zapraszamy do komentowania publikowanych przez nas tekstów i wyrażania własnych opinii a także do odpowiadania na komentarze innych osób. Ustaliliśmy następujące reguły komentowania i prosimy o ich przestrzeganie.

Twoje komentarze są przez nas moderowane i dlatego nie są publikowane na stronie automatycznie po wysłaniu. Zastrzegamy sobie prawo do odrzucania komentarzy, ich skracania lub usuwania. Komentarze moderujemy w wolnych chwilach, zazwyczaj kilka razy dziennie.

Nie zamieszczamy komentarzy, które:

 • są reklamami,
 • są spamem, czyli nie są tematycznie związane z komentowanym tekstem,
 • zawierają w treści komentarza dane osobowe, teleadresowe lub adresy e-mail,
 • zawierają w polu „Imię” słowo kluczowe (na przykład „Zabawki dla dzieci”, „Rehabilitacja Wrocław”),
 • są niezgodne z prawem (m. in. zawierają wulgaryzmy, propagują alkohol, środki odurzające lub narkotyki, obrażają osoby, narodowości, religie, rasy ludzkie).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników naszej witryny.

Jak dodać nowy komentarz?

Aby dodać nowy komentarz uzupełnij pola formularza zamieszczone poniżej nagłówka „Prześlij komentarz” i kliknij przycisk „Prześlij komentarz”.

Formularz zawiera 4 pola:

Podpis – pole nieobowiązkowe, przeznaczone jest na wpisanie imienia, pseudonimu bądź innego podpisu do komentarza. Informacje wpisane w to miejsce są publikowane na stronie. Zachęcamy do podpisywania komentarzy choćby pseudonimem. Jeżeli pole zostanie pozostawione puste, to w momencie publikacji komentarza zostanie ono wypełnione automatycznie wartością „Anonimowy”.

E-mail – pole nieobowiązkowe, przeznaczone jest na wpisanie adresu e-mail osoby komentującej. Wartość tutaj wpisana nie jest publikowana. Jeżeli chcesz pozostawić nam możliwość skontaktowania się z Tobą w sprawie Twojego komentarza, to proszę wypełnij to pole.

Witryna internetowa – pole nieobowiązkowe, przeznaczone jest na wpisanie adresu Twojej strony internetowej – uzupełnij, jeżeli posiadasz własną stronę internetową i chcesz dać internautom możliwość przejścia na Twoją stronę z naszej witryny.

Komentarz – pole obowiązkowe jeżeli chcesz coś skomentować. Tutaj wpisz swój komentarz.

Jak odpowiedzieć na komentarz innej osoby?

Aby odpowiedzieć na komentarz innej osoby, kliknij w przycisk „Odpowiedz” umieszczony obok komentarza, na który chcesz odpowiedzieć.

Jawne dane osobowe

Dane osobowe podane przy okazji wysyłania komentarzy do wpisów na blogu lub na innych stronach witryn antek.sluszczak.pl i  franio.sluszczak.pl są dostępne dla wszystkich odwiedzających strony zawierające te dane.

Nie mamy możliwości zabezpieczenia Cię przed osobami prywatnymi lub firmami, które te dane wykorzystają do przesłania Ci nieokreślonych informacji. Dlatego dane te nie podlegają naszej Polityce Prywatności.

Bezpłatny Biuletyn Antka i Franka

Biuletyn Antka i Franka – niektórzy mogliby go nazwać newsletterem. My jednak zdecydowanie wolimy używać tutaj terminu biuletyn.

Miło będzie Cię widzieć w gronie naszych znajomych, z którymi będziemy utrzymywać bliższy kontakt. Zapisz się na bezpłatny elektroniczny Biuletyn Antka i Franka przez wypełnienie króciutkiego formularza. Wystarczy, że podasz swoje imię i adres e-mail.

Biuletyn wysyłamy na podany przez Ciebie adres e-mail. Jak często? Nieregularnie, średnio raz w miesiącu – chyba, że mamy coś naprawdę ważnego do przekazania. Traktuje on o sprawach dla nas ważnych, o tym co aktualnie u nas słychać i zwykle zawiera też odniesienia do wpisów na blogu.

Co dodatkowo zyskasz będąc subskrybentem naszego biuletynu?

 • Dostęp do wyjątkowych kolekcji kolorowanek i innych materiałów pojawiających się sezonowo na naszych stronach oraz do kolorowanek oznaczonych „Tylko w kolekcji”.
 • Możliwość pobierania całych kolekcji jednym kliknięciem (wszystkie kolorowanki w jednym pliku PDF).
 • Powiadomienia e-mail o nadchodzących kolekcjach sezonowych oraz nowych ślicznych kolorowankach i innych materiałach.

Obiecujemy, że:

 • Biuletyn Antka i Frania jest i zawsze będzie darmowy dla wszystkich.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z dalszego otrzymywania naszych wiadomości i poprosić o usunięcie swoich danych. Możesz to zrobić samodzielnie jak i z naszą pomocą, której chętnie udzielimy. W każdej wiadomości od nas znajdziesz informacje o tym jak samodzielnie wypisać się z listy subskrybentów.
 • W każdej chwili możesz się zapisać powtórnie (napisz do nas w przypadku problemów z ponownym zapisem),
 • Twoja prywatność jest dla nas niezmiernie ważna. Twój adres e-mail wykorzystamy tylko do kontaktu z Tobą. Pozostanie on tylko do naszej wiadomości.
 • Nigdy nie użyjemy Twojego adresu e-mail do przesyłania informacji handlowych.

Jak zapisać się na Biuletyn Antka i Franka? Instrukcja krok po kroku.

 1. Zanim zapiszesz się na biuletyn, proszę zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności i dowiedz się jak bardzo poważnie traktujemy ochronę Twojej prywatności. Jeśli nie zgadzasz się z Polityką Prywatności, proszę nie korzystaj z naszych serwisów i nie prenumeruj naszych elektronicznych biuletynów.
 2. Wypełnij formularz na naszej stronie – wpisz swoje imię oraz adres e-mail, na który chcesz otrzymywać biuletyn. Prześlij formularz.
 3. W ciągu kilku minut na podany w czasie rejestracji adres e-mail otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie subskrypcji. Otwórz tę wiadomość i kliknij w specjalny link aby potwierdzić chęć otrzymywania biuletynu. Potwierdzając zapis wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas informacji mailowych. Co zrobić jeżeli nie otrzymałaś/eś wiadomości od nas? Jeśli nasza wiadomość nie pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej w ciągu 15-stu minut – sprawdź folder SPAM lub inne foldery skrzynki odbiorczej – twój operator poczty może automatycznie segregować wiadomości w szczególny sposób. Jeżeli nie otrzymasz żadnej wiadomości, proszę skontaktuj się z nami za pośrednictwem naszej witryny. Jeżeli zorientujesz się, że podałaś/eś błędny adres e-mail, to po prostu jeszcze raz wypełnij i prześlij formularz zapisu na biuletyn.
 4. Po potwierdzeniu chęci otrzymywania biuletynu w ciągu kilku minut wysyłamy do Ciebie wiadomość powitalną. Znajdziesz w niej specjalny, indywidualny link do strony, z której możesz pobierać wszystkie dostępne w danym okresie/sezonie kolekcje kolorowanek. Zachowaj tę wiadomość, aby w przyszłości powrócić do strony pobierania. Możesz także dodać stronę pobierania do Ulubionych w swojej przeglądarce internetowej.
 5. I to wszystko. Jesteś zapisana/ny na Biuletyn Antka i Franka. Dla Twojej wygody, w wiadomości powitalnej jak i w każdej kolejnej wiadomości od nas znajdziesz informacje o tym jak automatycznie wyświetlić i zmodyfikować swoje dane lub całkowicie zrezygnować z subskrypcji biuletynu. Mamy jednak nadzieję, że zostaniesz z nami na długo.

Jak pobierać i wyświetlać kolorowanki i inne pobrane materiały?

Szybka instrukcja:

 1. Pobierz plik z kolorowanką lub kolorowankami na swoje urządzenie (najwygodniej na komputer). Kolorowanki zapisane są w plikach bardzo popularnego formatu PDF.
 2. Otwórz pobrany plik w dowolnym programie obsługującym pliki PDF, np. Adobe Acrobat Reader.
 3. Wydrukuj na drukarce.
 4. Miło i pożytecznie spędzaj czas na zabawie z dziećmi.

Kolorowanki, które Ci udostępniamy zapisane są w popularnym formacie PDF. Plik PDF może zawierać jedną lub więcej stron – kolekcje umieszczamy w plikach wielostronicowych. Kolorowanki mają standardowy format A4. Jeżeli potrzebujesz, możesz je wydrukować na papierze o innym formacie. Praktycznie zawsze otrzymasz rysunek doskonałej jakości.

Czego będziesz potrzebować?

Do otworzenia pliku PDF możesz wykorzystać jeden z darmowych programów: Adobe Acrobat Reader (w wersji 6.x lub wyższej) lub Foxit Reader. Jeżeli nie posiadasz jeszcze tych programów, to najnowszą wersję Adobe Acrobat Reader możesz za darmo pobrać z tej strony: http://get.adobe.com/reader/ a Foxit Reader możesz za darmo pobrać z tej strony: https://www.foxitsoftware.com/products/pdf-reader/

Dlaczego wybraliśmy PDF? Ponieważ chcemy dostarczać Wam rysunki w doskonałej jakości. A to umożliwia właśnie format PDF.

Masz pytania, wątpliwości, sugestie? Nie wahaj się napisać lub zadzwonić do nas!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Informacje kontaktowe znajdziesz na tej stronie: https://franio.sluszczak.pl/kontakt

Informacje o dokumencie:

Wersja: wydanie podstawowe (rev. 2)
Data ostatniej modyfikacji: 2018-02-28
Opracował: Sławomir Słuszczak
Adres strony z niniejszymi Zasadami Korzystania: https://franio.sluszczak.pl/zasady-korzystania/
Wersje archiwalne: rev.1 -2016-04-12, rev. 0 – 2015-10-24

Z miłości zrodzony miłością pozostaniesz...

Udostępnij znajomym