Rozkoszujemy się każdym lepszym dniem!

Można powiedzieć, że dzisiaj jest w miarę stabilnie. Franio dużo śpi. Wymiotuje, ale z umiarkowaną częstotliwością – obecnie kilka razy na dobę. Bywało znacznie gorzej i wiemy, że taki lepszy stan zwykle nie trwa wiecznie, więc póki możemy rozkoszujemy się tym „spokojem”. Infekcje jak na razie trzymają się od nas z daleka.

Przeszkadza nam coraz większa spastyka. Franio często jest napięty jak struna. Z tym napięciem powiązane są drżenia kończyn. Wszystko to powoduje, że trudniej przy Franiu wykonywać codzienne czynności oraz trudniej go rehabilitować. Ale pracujemy także nad tym.

Czy to możliwe? Franio wolny od wszelkich rurek?

Na początku roku odstawiliśmy pompę strzykawkową, z którą byliśmy powiązani prawie przez rok czasu. Franio jest już starszy, więc można mu było zaproponować inny sposób podawania leków. Teraz używamy plastrów przeciwbólowych naklejanych na skórę. Jest to zdecydowanie bardziej komfortowe rozwiązanie – zarówno dla Frania jaki i dla nas.

Nie ma pompy, nie ma wkłuć i powikłań z tym związanych, nie ma bólu, nie trzeba przygotowywać leków do strzykawki, Franio może się swobodnie kąpać bez obawy o zamoczenie wkłucia i opatrunku. Normalnie bajka!

Jeżeli dodatkowo choć na chwilę odłączymy Frania od pompy żywieniowej, to jesteśmy całkowicie wolni od wszelkich rurek i kabelków – cóż za wspaniałe uczucie – chociaż na chwilkę!

Wskazanie wagi nawet nie drgnęło

W ubiegłym tygodniu, jak co kwartał, odwiedziliśmy z Franiem poradnię niedożywienia. Okazało się, że przez ostatnie 3 miesiące Franio w ogóle nie przybrał na wadze. Za to wyraźnie urósł.

Teraz Franio waży 9,8 kg – to tyle co przeciętne niespełna roczne dziecko. A Franio ma dzisiaj 2 lata i 2 miesiące.

Nasz apel został bardzo pozytywnie przez Was odebrany

Z serca dziękujemy wszystkim osobom, które odpowiedziały na nasz apel o pomoc w dystrybucji ulotek 1%. Na chwilę obecną, z tysiąca ulotek pozostało nam dosłownie tylko kilka sztuk. Jeżeli chcesz nam pomóc w ulotkowej akcji, proszę napisz do nas. Możliwe, że zdecydujemy się na dodatkowy druk ulotek – w takim przypadku na pewno się do Ciebie zwrócimy.

Ulotki możesz zamówić przez formularz na stronie: Niech się dowiedzą! Opowiedz o Franiu i wesprzyj nas w dystrybucji ulotek!

Potrzebujemy Twojej pomocy

Bądź na tyle silny by radzić sobie samemu.
Na tyle mądry, by wiedzieć, kiedy potrzebujesz pomocy.
I na tyle dzielny, by o nią poprosić.

W wielu sprawach radzimy sobie sami. Teraz ośmielamy się Was prosić o pomoc. Wspomóż nas i podaruj Franiowi 1 procent swojego podatku dochodowego przy okazji rocznego rozliczenia z fiskusem.

Wszystkie leki, które Franio obecnie przyjmuje oraz wiele środków opatrunkowych opłacamy sami. Podarowane przez Was środki przeznaczymy wyłącznie na opłacenie franiowej systematycznej rehabilitacji.

Dziękujemy!

Znajdź różnice

Odnajdź różnice na zdjęciu tytułowym. Odpowiedź napisz w komentarzu 🙂

Z miłości zrodzony miłością pozostaniesz...