Jak zmienić hospicjum domowe dla dzieci a pozostać przy tych samych lekarzach i pielęgniarkach? Oj, działo się w tym miesiącu! Najpierw niczym kosmiczna wyprawa, potem choroba a na koniec takie zmiany!

Co za ulga!

29 kwietnia. Hurra! Co za ulga! Ostatni dzień w pracy przed dwutygodniowym urlopem. Jest co świętować! Mimo iż urlop spędzę w domu, to tym razem wyłączam na dobre służbowy komputer a telefon wrzucam w otchłań mojej przepastnej torby. Tym razem zamierzam zapomnieć na dwa tygodnie o pracy.

Zupełnie jak wyprawa w kosmos!

1 maja. Na początku maja wybraliśmy się całą rodziną na większą, kilkudniową wyprawę poza Wrocław. Pojechaliśmy towarzyszyć Gabrysi w przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej. Franio spisał się na medal! Chyba lubi takie wyjazdy. Było trochę przygotowań logistycznych i niepewności (jak z wyprawą w kosmos), ale ostatecznie misję można uznać za wykonaną.

Franio lubi towarzystwo, lubi jak coś się dzieje. Szkoda, bo brakuje takich momentów w naszym życiu.

Dziękujemy za 1% podatku!

2 maja. To ostatni dzień na rozliczenie swoich dochodów z fiskusem. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy 1 procent swojego podatku zdecydowali się podarować Franiowi. Na zaksięgowanie funduszy pochodzących z 1% będziemy musieli poczekać zapewne gdzieś do połowy listopada. Fundusze z 1% przeznaczymy na rehabilitację Frania oraz potrzebny sprzęt medyczny. Niebawem będziemy potrzebowali dla Frania specjalistycznego wózka. Pieniądze z 1% na pewno dobrze wykorzystamy.

Trzeba było przerwać rehabilitację

6 maja. Franio gorączkuje. Znowu przypałętała się jakaś infekcja. Niestety. Może to ja poczęstowałem Frania jakimś cholerstwem, bo kilka dni wcześniej ledwo chodziłem i miałem wysoką temperaturę. Franio zaczął przyjmować antybiotyk. Znowu były inhalacje, oklepywania, okłady. Trzeba było przerwać na jakiś czas rehabilitację.

Na szczęście dzisiaj jest już zdecydowanie lepiej.

Szkoda wracać

15 maja. Ostatni dzień urlopu 🙁 Szkoda wracać…

Nowe hospicjum domowe – Ci sami lekarze i pielęgniarki 🙂

18 maja. To ważna data i spore zmiany. Franio jest już pod opieką lekarzy i pielęgniarek ze Stowarzyszenia „Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska”. To nowa organizacja, bo działalność leczniczą prowadzi od 1 kwietnia, ale znamy tam praktycznie wszystkich i to od kilku dobrych lat. Organizację tworzą profesjonaliści, specjaliści w dziedzinie opieki paliatywnej oraz hospicyjnej – ludzie, którzy byli z nami w tych najtrudniejszych chwilach, teraz i w czasie kiedy był z nami Antoś. Nie mamy pewności jak dalej będzie, ale wierzymy, że będzie dobrze. Poszliśmy za ludźmi, którym wiele zawdzięczamy i którym ufamy.

Nowe hospicjum domowe dla dzieci potrzebuje pomocy wielu ludzi o gołębich sercach, bo dysponuje w tej chwili bardzo skromnymi środkami finansowymi oraz niewielkim zapleczem rzeczowym. Wizyty lekarskie oraz pielęgniarskie opłaca Narodowy Fundusz Zdrowia, ale potrzebny jest także sprzęt medyczny (koncentratory tlenu, ssaki medyczne, pulsoksymetry, pompy infuzyjne). W tej chwili korzystamy z tych wszystkich sprzętów wypożyczonych nam przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, ale jak to będzie za jakiś czas – tego nie wiemy.

Funduszy potrzeba także na rehabilitację dzieci oraz zakup leków, bo nie wszystkie rodziny są w stanie same udźwignąć ciężar opieki nad chorującym małym pacjentem. Dla sprawnego działania hospicjum domowe potrzebuje samochodów, papieru A4, segregatorów, długopisów, koszulek, teczek, komputerów, drukarek, ksero… Długo by wyliczać. Potrzeba też wolontariuszy, dlatego ja także zostałem wolontariuszem Stowarzyszenia. To ogromna frajda dawać coś od siebie. Słuchaj, może i Ty mógłbyś jakoś pomóc? Zastanów się. Może wiesz jak zorganizować sprawny sprzęt biurowy, może potrafisz zorganizować koncert charytatywny, może Twoje biuro mogłoby podarować ryzę papieru? A może wiesz jak pozyskać środki finansowe? Hospicjum domowe nie prowadzi działalności gospodarczej – uzależnione jest w zasadzie od darczyńców. Jeżeli możesz i chcesz pomóc, kliknij na poniższy przycisk i odwiedź witrynę internetową hospicjum dla dzieci: https://formuladobra.pl

Hospicjum domowe dla dzieci potrzebuje Waszej pomocy

Domowe hospicjum dla dzieci czeka na pomoc ludzi o dobrych sercach

Kliknij i przeczytaj jak możesz pomóc.

Z miłości zrodzony miłością pozostaniesz...